ALMOND BUTTER HONEY

87 ден.

Во кошничка

12 x 87 ден. Во кошничка

* минимална количина која можете да ја нарачате се 12 парчиња, односно 1 кутија

ПУТЕР ОД БАДЕМИ СО МЕД, е оброк со совршена комбинација преточена во прекрасен вкус со протеини од 32% и со висока биолошка вредност која е извлечена од вистинска природна храна.

Нутри факти

За 1 бар
(50,52 g)

Калории 248,78
*Вредностите се базирани на диета од 2000 калории дневно

Количина/порција
%ДВ
Количина/порција
%ДВ

Масти 13,92 g 21,41 %

Заситени масти 1,03 g 5,18 %

Незаситени масти 0 g

Холестерол 0 mg 0 %

Натриум 46,55 mg 1,94 %

Калиум 252,13 mg 7,2 %

Јаглехидрати 15,73 g 5,24 %

Влакна 3,38 g 13,53 %

Шеќер 8,3 g

Протеини 16,49 g 32,99 %Витамин A 0%
Витамин C 0,09%
Калциум 12,46%
Железо 6,01%
Магнезиум 22,83%
Ниацин 4,81%
Витамин E 40,6%
Цинк 5,94%
Фосфор 15,6%
B-6 2,8%

Состав

БАДЕМИ 55% , ПРОТЕИН ОД СУРУТКА ( Млеко ), МЕД 22% , ХИМАЛАЈСКА СОЛ, ВАНИЛА ЕКСТРАКТ, СОНЧОГЛЕДОВ ЛЕЦИТИН, АНТИОКСИДАНТ:ПРИРОДЕН ТОКОФЕРОЛ ( Е вит. )

Употреба

Се користи во секојдневната исхрана како мобилна храна која може да се конзумира во секое време и на секое место, особено при долгите патувања како вистинска природна храна.

ЧУВАЊЕ И РОК НА УПОТРЕБА: Бидејќи производот е создаден без конзерванси и вештачки засладувачи, специјалното пакување  овозможува свежина на оброкот до 20 дена на собна температура и  до 90 дена  ако производот  е  складиран  во ладилник.

ALMOND BUTTER HONEY

Процесот на изработка е внимателно создаден со цел состојките да ги задржат своите биолошки вредности, витамини, минерали, ензими и други хранливи состојки, а особено здравите растителни масти.

Овој прехрамбен производ нуди 55 % природен путер од бадем кој во комбинација со мед како природна фруктоза со одложено дејство допринесува за надополнување на енергијата и протеинскиот баланс. Комбинацијата на протеини и медна фруктоза се смета за совршен оброк после тренинг, физички напор или како надополнување на енергијата во текот на напорниот работен ден.

Овој производ се подготвува исклучиво свеж, и како таков се испорачува до корисниците. Исто така, се препорачува како оброк или дополнување на исхраната во текот на денот кај оние лица кои имаат диет план на избалансиран однос на протеини, јагленохидрати и растителни масти.

Како и другите наши производи  ПУТЕР ОД БАДЕМИ СО МЕД  е создаден од природна храна со строго контролирани и избрани состојки без конзерванси, додадени шеќери, глукозни сирупи, како и други вештачки вкусови, засладувачи и бои.

Нутриционистички факти

Вода g 0%
Енергија 248,78kcal 0%
Протеини 16,5g 32,995%
Масти 13,92g 21,416%
Јаглехидрати 15,73g 5,244%
Влакна 3,38g 13,532%
Шеќери 8,3g 0%

Минерали

Калциум 124,67mg 12,467%
Железо 1,08mg 6,018%
Магнезиум 91,33mg 22,833%
Фосфор 156,01mg 15,601%
Калиум 252,13mg 7,203%
Натриум 46,56mg 1,940%
Цинк 0,89mg 5,943%
Бакар 0,28mg 14,025%

Витамини

Витамин C, вкупно аскорбинска киселина 0,06mg 0,096%
Тиамин (B2) 0,06mg 3,733%
Рибофлавин (B2) 0,28mg 16,471%
Ниацин (B3) 0,96mg 4,818%
B-6 0,06mg 2,800%
Фолна киселина, DFE 14,23µg 3,558%
B-12 0,00µg 0%
Витамин A, RAE 0,00µg 0%
Витамин A, IU 0,28IU 0,006%
Витамин E (alpha-tocopherol) 8,12mg 40,600%
Витамин D (D2 + D3) 0,00µg 0%
Витамин D 0,00IU 0%
Витамин K (phylloquinone) 0,00µg 0%
Витамин B-5 0,00mg 0%

Масти

Вкупно заситени масни киселини 1,04g 5,180%
Вкупно мононезаситени масни киселини 8,65g 0%
Вкупно полинезаситени масни киселини 3,39g 0%
Холестерол 0,00mg 0%
Вкупно масни киселини 0,00g 0%

Состојки

Путер од бадеми, Природен мед, Протеин од сурутка 85%, Ванила екстракт, Хималајска сол, Антиоксидант : Природен Е вит.- Токоферол, Сончогледов лецитин,