DARK PLEASURE

78 ден.

Во кошничка

12 x 78 ден. Во кошничка

* минимална количина која можете да ја нарачате се 12 парчиња, односно 1 кутија

Енергетскиот оброк создаден од посебна мешавина на природни состојки со доминантен вкус на црно какао, во друштво на путер од кикирики, урма, гоџи бери, чија семе, брусница...

Нутри факти

За 1 бар
(50,27 g)

Калории 194,88
*Вредностите се базирани на диета од 2000 калории дневно

Количина/порција
%ДВ
Количина/порција
%ДВ

Масти 8,37 g 12,88 %

Заситени масти 1,08 g 5,4 %

Незаситени масти 0 g

Холестерол 0 mg 0 %

Натриум 27,94 mg 1,16 %

Калиум 311,39 mg 8,89 %

Јаглехидрати 23,91 g 7,97 %

Влакна 5,16 g 20,66 %

Шеќер 13,82 g

Протеини 5,98 g 11,96 %Витамин A 0,11%
Витамин C 3,32%
Калциум 5,59%
Железо 14,39%
Магнезиум 14,68%
Ниацин 10,62%
Витамин E 11,72%
Цинк 7,05%
Фосфор 12,04%
B-6 8,49%

Состав

УРМИ 30% , КИКИРИКИ, БАДЕМИ 13%, МЕД, БРУСНИЦА, КАКАО 8%, ГОЏИ, ЧИЈА СЕМЕ, ХИМАЛАЈСКА СОЛ , МАСЛО ОД ПОРТОКАЛ

Употреба

Се користи во секојдневната исхрана која може да се конзумира во секое време и на секое место, особено при долгите патувања како мобилна вистинска природна храна.

ЧУВАЊЕ И РОК НА УПОТРЕБА: Бидејќи производот  е создаден без конзерванси и вештачки засладувачи, специјалното пакување  овозможува свежина на оброкот  до 20 дена на собна температура  и  до 90 дена  ако производот  е  складиран  во ладилник.

DARK PLEASURE

Овој производ се подготвува исклучиво свеж, и како таков се испорачува до корисниците.

Процесот на изработка е внимателно создаден со цел состојките да ги задржат своите биолошки вредности, витамини, минерали, ензими и други хранливи состојки, а особено здравите растителни масти.

Се препорачува како енергетско надополнување во текот на денот кај сите оние кој својот животен стил го насочиле кон здравите и природни навики, особено кај личности кои се многу активни и спортот е дел од нивното секојдневие.

Како и другите наши производи,  DARK PLEASURE  е создаден од вистинска природна храна со строго контролирани и избрани состојки без конзерванси, додадени шеќери, глукозни сирупи и други вештачки вкусови, засладувачи и бои.

Нутриционистички факти

Вода 7,61g 0%
Енергија 194,89kcal 0%
Протеини 5,98g 11,962%
Масти 8,37g 12,880%
Јаглехидрати 23,91g 7,971%
Влакна 5,17g 20,661%
Шеќери 13,82g 0%

Минерали

Калциум 56,00mg 5,599%
Железо 2,59mg 14,396%
Магнезиум 58,74mg 14,686%
Фосфор 120,43mg 12,043%
Калиум 311,39mg 8,898%
Натриум 27,94mg 1,163%
Цинк 1,06mg 7,051%
Бакар 0,24mg 11,916%

Витамини

Витамин C, вкупно аскорбинска киселина 2,00mg 3,327%
Тиамин (B2) 0,13mg 8,470%
Рибофлавин (B2) 0,21mg 12,232%
Ниацин (B3) 2,12mg 10,621%
B-6 0,17mg 8,498%
Фолна киселина, DFE 39,87µg 9,966%
B-12 0,24µg 3,958%
Витамин A, RAE 1,05µg 0,117%
Витамин A, IU 409,95IU 8,199%
Витамин E (alpha-tocopherol) 2,34mg 11,722%
Витамин D (D2 + D3) 0,00µg 0%
Витамин D 3,13IU 0,781%
Витамин K (phylloquinone) 0,71µg 0,885%
Витамин B-5 0,00mg 0%

Масти

Вкупно заситени масни киселини 1,08g 5,403%
Вкупно мононезаситени масни киселини 4,18g 0%
Вкупно полинезаситени масни киселини 2,50g 0%
Холестерол 0,00mg 0%
Вкупно масни киселини 0,00g 0%

Состојки

Урми, Путер од кикирики, Бадеми, Природен мед, Брусница, Какао, Гоџи бери, Сушен ориз, Чиа семе, Хималајска сол,