PEANUT BUTTER CHOCOLATE

87 ден.

Во кошничка

12 x 87 ден. Во кошничка

* минимална количина која можете да ја нарачате се 12 парчиња, односно 1 кутија

Љубителите на чоколадото имаат можност да уживаат во чоколадниот вкус на путерот од кикирики, кој преставува исклучително диетален и природен производ.

Нутри факти

За 1 бар
(51,12 g)

Калории 219,95
*Вредностите се базирани на диета од 2000 калории дневно

Количина/порција
%ДВ
Количина/порција
%ДВ

Масти 11,46 g 17,63 %

Заситени масти 2,39 g 11,97 %

Незаситени масти 0 g

Холестерол 0 mg 0 %

Натриум 45,13 mg 1,88 %

Калиум 203,39 mg 5,81 %

Јаглехидрати 11,04 g 3,68 %

Влакна 11,16 g 44,66 %

Шеќер 3,58 g

Протеини 16,44 g 32,88 %Витамин A 0%
Витамин C 0,39%
Калциум 5,89%
Железо 6,89%
Магнезиум 13,08%
Ниацин 11,77%
Витамин E 9,41%
Цинк 5,01%
Фосфор 9,7%
B-6 4,48%

Состав

КИКИРИКИ 39% , ОЛИГОФРУКТОЗА ( природни пребиотик влакна ), ПРОТЕИН СУРУТКА ( млеко), ПРОТЕИН ОД ОРИЗ , ТЕМНО ЧОКОЛАДО (какао , агаве сируп , кокосово масло ) 7% , МЕД , БАНАНА, КОКОСОВО МАСЛО , ХИМАЛАЈСКА СОЛ, АНТИОКСИДАНТ: ПРИРОДЕН ТОКОФЕРОЛ ( Е вит. )

Употреба

Се користи во секојдневната исхрана како мобилна храна која можете да се конзумирате во секое време и на секое место. Погоден е при долги патувања како мобилна природна храна.

ЧУВАЊЕ И РОК НА УПОТРЕБА: Бидејќи е создаден без конзерванси и вештачки засладувачи, 
  специјалното пакување  овозможува  свежина на оброкот до 20 дена на собна температура и до  90 дена при складирање во  ладилник.

PEANUT BUTTER CHOCOLATE

Путерот од кикирики содржи: 15 гр протеин, 3,5 гр шеќер, 12 гр влакна, создаден од внимателно одбрани состојки меѓу кој и темното чоколадо без шеќер и соја, кој овозможуваат уживање во природниот вкус, ниското ниво на шеќер и високото ниво на природни протеини и влакна.

Овој производ се подготвува исклучиво свеж, и како таков се испорачува до корисниците. Во овој оброк има можност да се почувствува вкусот на  нашето BeHealthy, 90% Темно чоколадо  кое е создадено од природни состојки ( какао , кокосово масло , агаве сируп и лецитин од сончоглед ) во комбинација со протеини од органско потекло, изолат од грашок, изолат од ориз и изолат од сурутка.

Со овој состав се добива прекрасен природен чоколаден оброк кој совршено може да се вклопи во диетален план.

Уникатниот процес на изработка ја задржува природната форма на состојките што овозможува задржување на биолошката вредост на производот, витамини, минерали, ензими и други хранливи состојки, а особено здравите растителни масла и влакна.

Се препорачува како оброк или дополнување на исхраната во текот на денот кај оние лица кои имаат диетален план што е базиран на висок внес на протеини, растителни масти и влакна, а низок внес на шеќери и јагленохидрати.

Како и другите наши производи,  ПУТЕР ОД КИКИРИКИ СО ЧОКОЛАДО  е создаден од природна храна со строго контролирани и избрани состојки без конзерванси, додадени шеќери, глукозни сирупи, како и други вештачки вкусови, засладувачи и бои.

Нутриционистички факти

Вода 1,24g 0%
Енергија 219,96kcal 0%
Протеини 16,44g 32,883%
Масти 11,46g 17,636%
Јаглехидрати 11,04g 3,682%
Влакна 11,17g 44,662%
Шеќери 3,59g 0%

Минерали

Калциум 58,95mg 5,894%
Железо 1,24mg 6,890%
Магнезиум 52,34mg 13,085%
Фосфор 97,07mg 9,706%
Калиум 203,39mg 5,811%
Натриум 45,13mg 1,880%
Цинк 0,75mg 5,018%
Бакар 0,06mg 3,125%

Витамини

Витамин C, вкупно аскорбинска киселина 0,24mg 0,396%
Тиамин (B2) 0,12mg 8,107%
Рибофлавин (B2) 0,03mg 1,806%
Ниацин (B3) 2,35mg 11,774%
B-6 0,09mg 4,480%
Фолна киселина, DFE 46,15µg 11,537%
B-12 0,01µg 0,150%
Витамин A, RAE 0,00µg 0%
Витамин A, IU 2,92IU 0,058%
Витамин E (alpha-tocopherol) 1,88mg 9,417%
Витамин D (D2 + D3) 0,00µg 0%
Витамин D 0,00IU 0%
Витамин K (phylloquinone) 0,01µg 0,016%
Витамин B-5 0,00mg 0%

Масти

Вкупно заситени масни киселини 2,39g 11,971%
Вкупно мононезаситени масни киселини 5,05g 0%
Вкупно полинезаситени масни киселини 3,00g 0%
Холестерол 0,00mg 0%
Вкупно масни киселини 0,00g 0%

Состојки

Природни пребиотик влакна, Протеин од сурутка 85%, Протеин од ориз - органски 80%, Парчиња од темно чоколадо, Природен мед, Банана, Кокосово масло, Хималајска сол, Антиоксидант : Природен Е вит.- Токоферол, Сончогледов лецитин, Путер од кикирики,