PEANUT BUTTER FIBER

78 ден.

Во кошничка

12 x 78 ден. Во кошничка

* минимална количина која можете да ја нарачате се 12 парчиња, односно 1 кутија

Путерот од кикирики - Влакна, е високо протеински оброк кој содржи 17,5 гр протеини, 14 гр природни влакна и само 1 гр природен шеќер.

Нутри факти

За 1 бар
(50,26 g)

Калории 212,54
*Вредностите се базирани на диета од 2000 калории дневно

Количина/порција
%ДВ
Количина/порција
%ДВ

Масти 10,46 g 16,1 %

Заситени масти 1,61 g 8,09 %

Незаситени масти 0 g

Холестерол 0 mg 0 %

Натриум 51,87 mg 2,16 %

Калиум 197,77 mg 5,65 %

Јаглехидрати 9,74 g 3,24 %

Влакна 14,23 g 56,93 %

Шеќер 1,08 g

Протеини 17,93 g 35,86 %Витамин A 0%
Витамин C 0,01%
Калциум 8,63%
Железо 5,03%
Магнезиум 13,53%
Ниацин 11,24%
Витамин E 9,14%
Цинк 4,64%
Фосфор 10,91%
B-6 3,61%

Состав

КИКИРИКИ 40%, ОЛИГОФРУКТОЗА ( 100% природни пребиотик влакна ) 32% , ПРОТЕИН ОД СУРУТКА, ЛЕНЕНО СЕМЕ, ЧИЈА СЕМЕ, КОКОСОВО МАСЛО, СТЕВИЈА, ВАНИЛА ЕКСТРАКТ, ХИМАЛАЈСКА СОЛ, АНТИОКСИДАНТ : ПРИРОДЕН ТОКОФЕРОЛ ( Е вит. )

Употреба

Се користи во секојдневната исхрана како мобилна храна која може да се конзумира во секое време и на секое место, особено при долгите патувања како вистинска природна храна.

ЧУВАЊЕ И РОК НА УПОТРЕБА: Бидејќи производот  е создаден без конзерванси и вештачки засладувачи, специјалното пакување  овозможува свежина на оброкот  до 20 дена на собна температура  и  до 90 дена  ако производот  е  складиран  во ладилник.

PEANUT BUTTER FIBER

Создаден е од внимателно одбрани состојки кои овозможат уживање во природниот вкус со ниското ниво на шеќер, и високото ниво на природни протеини и влакна. Со овој состав се добива прекрасен природен оброк кој совршено ќе се вклопи во диеталниот план.

Со уникатниот процес на изработка се задржува природната форма на состојките што овозможува задржување на биолошката вредост на производот , витамини , минерали , ензими и други хранливи состојки, а особено здравите растителни масла и влакна.

Овој производ се подготвува исклучиво свеж, и како таков се испорачува до корисниците.

Се препорачува како оброк или дополнување на исхраната во текот на работниот денот кај оние лица кои имаат диетален план базиран на висок внес на протеини, растителни масти и влакна, а низок внес на шеќери и јагленохидрати.

Како и другите наши производи,  PEANUT BUTTER FIBER  е создаден од вистинска природна храна со строго контролирани и избрани состојки без конзерванси, додадени шеќери, глукозни сирупи, како и други вештачки вкусови, засладувачи и бои.

Нутриционистички факти

Вода 1,19g 0%
Енергија 212,54kcal 0%
Протеини 17,93g 35,860%
Масти 10,46g 16,100%
Јаглехидрати 9,75g 3,249%
Влакна 14,23g 56,938%
Шеќери 1,08g 0%

Минерали

Калциум 86,36mg 8,636%
Железо 0,91mg 5,034%
Магнезиум 54,15mg 13,538%
Фосфор 109,10mg 10,910%
Калиум 197,78mg 5,650%
Натриум 51,87mg 2,162%
Цинк 0,70mg 4,645%
Бакар 0,02mg 1,025%

Витамини

Витамин C, вкупно аскорбинска киселина 0,01mg 0,017%
Тиамин (B2) 0,13mg 8,941%
Рибофлавин (B2) 0,03mg 1,987%
Ниацин (B3) 2,25mg 11,240%
B-6 0,07mg 3,611%
Фолна киселина, DFE 44,79µg 11,198%
B-12 0,00µg 0%
Витамин A, RAE 0,00µg 0%
Витамин A, IU 0,00IU 0%
Витамин E (alpha-tocopherol) 1,83mg 9,149%
Витамин D (D2 + D3) 0,00µg 0%
Витамин D 0,00IU 0%
Витамин K (phylloquinone) 0,00µg 0%
Витамин B-5 0,00mg 0%

Масти

Вкупно заситени масни киселини 1,62g 8,097%
Вкупно мононезаситени масни киселини 4,58g 0%
Вкупно полинезаситени масни киселини 3,35g 0%
Холестерол 0,00mg 0%
Вкупно масни киселини 0,00g 0%

Состојки

Путер од кикирики, Природни пребиотик влакна, Протеин од сурутка 85%, Ленено семе, Чиа семе, Кокосово масло, Стевиа, Ванила екстракт, Хималајска сол, Антиоксидант : Природен Е вит.- Токоферол, Сончогледов лецитин,