SPIRULINA DREAM

87 ден.

Во кошничка

12 x 87 ден. Во кошничка

* минимална количина која можете да ја нарачате се 12 парчиња, односно 1 кутија

Be Healthy со гордост Ви го претставува SPIRULINA DREAM оброкот, како ваша мобилна храна со најмоќна биолошка вредност и специфичен, уникатен, природен состав.

Нутри факти

За 1 бар
(50,50 g)

Калории 223,62
*Вредностите се базирани на диета од 2000 калории дневно

Количина/порција
%ДВ
Количина/порција
%ДВ

Масти 13,06 g 20,09 %

Заситени масти 1,25 g 6,26 %

Незаситени масти 0 g

Холестерол 0 mg 0 %

Натриум 14,21 mg 0,59 %

Калиум 296,71 mg 8,47 %

Јаглехидрати 19,77 g 6,59 %

Влакна 3,48 g 13,93 %

Шеќер 11,4 g

Протеини 9,76 g 19,52 %Витамин A 0,11%
Витамин C 0,51%
Калциум 4,81%
Железо 10,86%
Магнезиум 22,01%
Ниацин 6,5%
Витамин E 19,98%
Цинк 9,18%
Фосфор 15,56%
B-6 12,01%

Состав

УРМИ , ИНДИСКИ ОРЕВИ 25% , ИЗОЛАТ ПРОТЕИН ОД ГРАШОК , БАДЕМИ 20% , СЕМКИ ОД СОНЧОГЛЕД , СПИРУЛИНА 3 % , ЛЕНЕНО СЕМЕ , АГАВЕ НЕКТАР , СОНЧОГЛЕДОВ ЛЕЦИТИН.

Употреба

Се користи во секојдневната исхрана како мобилна храна која можете да ја конзумирате во секое време и на секое место. Погоден во секојдневието како и при патување.

ЧУВАЊЕ И РОК НА УПОТРЕБА: Бидејки е создаден без конзерванси и вештачки засладувачи,  специјалното пакување ви овозможува свежина на оброкот до 20 дена на собна температура и 90 дена при складирање во фрижидер.

SPIRULINA DREAM

Спирулина е алга од океанските длабочини со најбогат извор на хранливи состојки од која билохрана на светот и како таква во комбинација со индиските ореви , урмите , бадемте , сончогледот и протеинот од грашок представува моќен оброк во било кое време од денот.

Идеално за сите оние кој сакаат да останат во добра здравстевена , умствена и физичка кондиција а истовремено да внесат и квалитетни протеини од спирулината и изолатот од грашок.

Овој производ се подготвува исклучиво свеж, и како таков се испорачува до корисниците.

Се препорачува како оброк или меѓу оброк во секој дел од денот за сите индивидуи, активни рекреативци и професионалци, како и за оние со висок психички напор.

Како и другите наши производи,  SPIRULINA DREAM  е создаден од природна, реална храна со строго контролирани и избрани состојки без конзерванси, додадени шеќери, глукозни сирупи, како и други вештачки вкусови, засладувачи и бои.

Нутриционистички факти

Вода 3,59g 0%
Енергија 223,62kcal 0%
Протеини 9,76g 19,520%
Масти 13,06g 20,093%
Јаглехидрати 19,78g 6,592%
Влакна 3,48g 13,936%
Шеќери 11,4g 0%

Минерали

Калциум 48,16mg 4,816%
Железо 1,96mg 10,863%
Магнезиум 88,05mg 22,013%
Фосфор 155,61mg 15,561%
Калиум 296,71mg 8,477%
Натриум 14,22mg 0,593%
Цинк 1,38mg 9,185%
Бакар 0,43mg 21,300%

Витамини

Витамин C, вкупно аскорбинска киселина 0,31mg 0,518%
Тиамин (B2) 0,20mg 13,400%
Рибофлавин (B2) 0,24mg 14,128%
Ниацин (B3) 1,30mg 6,500%
B-6 0,24mg 12,010%
Фолна киселина, DFE 21,62µg 5,404%
B-12 0,00µg 0%
Витамин A, RAE 1,05µg 0,117%
Витамин A, IU 30,93IU 0,619%
Витамин E (alpha-tocopherol) 4,00mg 19,984%
Витамин D (D2 + D3) 0,00µg 0%
Витамин D 0,00IU 0%
Витамин K (phylloquinone) 0,67µg 0,831%
Витамин B-5 0,00mg 0%

Масти

Вкупно заситени масни киселини 1,25g 6,262%
Вкупно мононезаситени масни киселини 6,07g 0%
Вкупно полинезаситени масни киселини 3,37g 0%
Холестерол 0,00mg 0%
Вкупно масни киселини 0,00g 0%

Состојки

Урми, Индиски ореви, Бадеми, Семки од сончогед, Ленено семе, Органски агаве нектар, Спирулина, Семе од афион, Протеин од ориз - органски 80%,