KETO Бар - PEANUT VANILLA (50 g.)

105,00 ден
Со данок

Состав : 

  • Кикирики 25%
  • Индиски ореви 15%
  • Протеин сурутка ( млеко )
  • Пребиотик влакна 
  • Ленено семе
  • Стевија
  • Хималајска сол
  • Сончогледов лецитин
  • Ванила екстракт
Количина

 

Политика за безбедност

 

Политика за испорака

 

Политика за враќање

    100% natural & fresh
    add sugar free
    preservative free
    gluten free
    soy free


Процесот на изработка е внимателно создаден со цел состојките да ги задржат своите биолошки вредности, витамини, минерали, ензими и други хранливи состојки, а особено здравите растителни масти.

Путерот од кикирики - Влакна, е високо протеински оброк кој содржи 15 гр протеини, 15 гр природни влакна и само 1 гр природен шеќер.

Создаден е од внимателно одбрани состојки кои овозможат уживање во природниот вкус со ниското ниво на шеќер, и високото ниво на природни протеини и влакна. Со овој состав се добива прекрасен природен оброк кој совршено ќе се вклопи во диеталниот план.

Со уникатниот процес на изработка се задржува природната форма на состојките што овозможува задржување на биолошката вредост на производот , витамини , минерали , ензими и други хранливи состојки, а особено здравите растителни масла и влакна.

Овој производ се подготвува исклучиво свеж, и како таков се испорачува до корисниците.

Се препорачува како оброк или дополнување на исхраната во текот на работниот денот кај оние лица кои имаат диетален план базиран на висок внес на протеини, растителни масти и влакна, а низок внес на шеќери и јагленохидрати.

Како и другите наши производи,  PEANUT BUTTER FIBER  е создаден од вистинска природна храна со строго контролирани и избрани состојки без конзерванси, додадени шеќери, глукозни сирупи, како и други вештачки вкусови, засладувачи и бои.

Употреба

Се користи во секојдневната исхрана како мобилна храна која може да се конзумира во секое време и на секое место, особено при долгите патувања како вистинска природна храна.

ЧУВАЊЕ И РОК НА УПОТРЕБА: Бидејќи производот е создаден без конзерванси и вештачки засладувачи, специјалното пакување овозможува свежина на оброкот до 90 дена на собна температура и до 8 месеци ако производот е складиран во ладилник.

Нутриционистички факти

Вода 1,19g 0%
Енергија 187kcal 0%
Протеини 15g 35,860%
Масти 11,5g 16,100%
Јаглехидрати 17g 3,249%
Влакна 15g 56,938%
Шеќери 1g 0%

Минерали

Калциум 86,36mg 8,636%
Железо 0,91mg 5,034%
Магнезиум 54,15mg 13,538%
Фосфор 109,10mg 10,910%
Калиум 197,78mg 5,650%
Натриум 46mg 2,162%
Цинк 0,70mg 4,645%
Бакар 0,02mg 1,025%

Витамини

Витамин C, вкупно аскорбинска киселина 0,01mg 0,017%
Тиамин (B2) 0,13mg 8,941%
Рибофлавин (B2) 0,03mg 1,987%
Ниацин (B3) 2,25mg 11,240%
B-6 0,07mg 3,611%
Фолна киселина, DFE 44,79µg 11,198%
B-12 0,00µg 0%
Витамин A, RAE 0,00µg 0%
Витамин A, IU 0,00IU 0%
Витамин E (alpha-tocopherol) 1,83mg 9,149%
Витамин D (D2 + D3) 0,00µg 0%
Витамин D 0,00IU 0%
Витамин K (phylloquinone) 0,00µg 0%
Витамин B-5 0,00mg 0%

Масти

Вкупно заситени масни киселини 1,5g 8,097%
Вкупно мононезаситени масни киселини 4,58g 0%
Вкупно полинезаситени масни киселини 3,35g 0%
Холестерол 0,00mg 0%
Вкупно масни киселини 0,00g 0%

Состојки

Кикирики, Индиски ореви, Пребиотик влакна, Протеин сурутка, Ленено семе, Стевија, Хималајска сол, Сончогледов лецитин, Ванила екстракт
Нутри факти
За 50,26g порција
Количина на порција
Калории
187
Калории од масти
‭94,14‬
% Дневна вредност*
Вкупно масти
11,5g
16,1%
Заситени масти
4,5g
8,09%
Транс масти
0.0g
Холестерол
0mg
0%
Натриум
46mg
2,16%
Калиум
197,77mg
5,65%
Вкупно јаглехид.
17g
3,24%
Диетални влакна
15g
56,93%
Шеќери
1g
Протеини
15g
35,86%
Vitamin A 0% Калциум 8,63%
Vitamin B6 3,61% Железо 5,03%
Vitamin C 0,01% Магнезиум 13,53%
Vitamin E 9,14% Цинк 4,64%
Ниацин 11,24% Фосфор 10,91%
**Вредностите се базирани на внес од 2000 калории дневно

Нутриционистичките детали се приближни и треба да се користат само како водич.