Протеински Оброк - Путер кикирики & Какао Бадем

125,00 ден
Со данок

Протеински оброк :   Путер кикирики & Какао Бадем 

Состав:Кикирики, протеинска мешавина ( сурутка, млечен ), бадеми, пребиотик влакна, растителен глицерол, еритритол, овесни трици со бета глукан, ленено семе, колаген, тапиока брашно, какао, сода бикарбона, сончогледов лецитин, ванила екстракт, цимет, рузмарин екстракт.

Складирање: На суво и ладно место до 25C.

Количина

 

Политика за безбедност

 

Политика за испорака

 

Политика за враќање

Протеински оброк : Путер кикирики & Какао бадем
Протеински оброк создаден од 100% природни состојки со вискока нутритивна биолошка вредност и перформанси со 20 гр протеин , 10 гр пребиотик влакна и само 2 гр природен шеќер .
Дизајниран да биде замена за исклучително здрав и диетален целосен оброк кој може да се конзумира во секое време од денот.
СОДРЖИ :
- Протеинска мешавина од  Сурутка и Млечен  ( 20 гр ) за правилен мускулен развој и напредок.
- Супериорна формула од Бета глукан ( 1000мг ) за стабилизација на холестерол , здрав кардиоваскуларен и имунолошки систем.
- 3000 мг Колаген пептид како поддршка за здрави функционални зглобови и кожа.
- Пребиотик влакна ( 10 гр )  што овозможува здрав и функционален дегестивен систем.
- Низок гликемиски индекс со одложено ослободување на енергија што ќе ви овозможи повеќечасовна ситост ( 5-7 часа ) и снабдување со природни хранливи состојки.
- Само 2 гр природен шеќер што ќе ви овозможи стабилно инсулинско ниво во телото.

Се користи како замена за оброк или дополнување помеѓу оброци во секое време од денот.
Рок на траење : 8 месеца од денот на производство
Складирање : До 25 C* на суво место без сончева светлина.

BeHealthy - Natural Food Technology