Протеински Оброк - Путер Кикирики & Суво Грозје

125,00 ден
Со данок

Протеински оброк : Путер Кикирики & Суво Грозје

Состав: Кикирики, протеинска мешавина, ( грашок, ориз ), суво грозје, растителен глицерол, пребиотик влакна, овесни снегулки, еритритол, овесни трици со бета глукан, ленено семе, тапиока брашно, цимет, сода бикарбона, сончогледов лецитин, рузмарин екстракт, морско оревче, каранфилче.

Складирање: На суво и ладно место до 25C.

Количина

 

Политика за безбедност

 

Политика за испорака

 

Политика за враќање

Протеински вегански оброк : Путер Кикирики со суво гројзе.
Протеински оброк создаден од 100% природни растителни состојки со вискока нутритивна биолошка вредност и перформанси со 20 гр протеин , 11 гр пребиотик влакна и само 5 гр природен шеќер од суво грозје.
Дизајниран да биде замена за исклучително здрав и диетален целосен оброк без животински состојки кој може да се конзумира во секое време од денот.
СОДРЖИ :
- Протеинска билна мешавина од протеин од Грашок и Ориз ( 20 гр ) за правилен  мускулен развој и напредок.
- Супериорна формула од Бета глукан ( 1000мг )  + Омега 3 ( 1000мг )  масни киселини за редукција на холестерол , здрав кардиоваскуларен и имунолошки сисем.
- Пребиотик влакна ( 11 гр )  што овозможува здрав дегестивен систем.
- Низок гликемиски индекс со одложено ослободување на енергија што ќе ви овозможи повеќечасовна ( 5-7 часа ) ситост и снабдување со природни хранливи состојки.

Се користи како замена за оброк или дополнување помеѓу оброци во секое време од денот.
Рок на траење : 8 месеца од денот на производство 
Складирање : До 25 C* на сувоо место без сончева светлина 

BeHealthy - Natural Food Technology