Путер од кикирики (350 g.) - 100% кикирики

215,00 ден
Со данок

Путер од кикирики 

Состав:
100% Кикирики 

Количина

 

Политика за безбедност

 

Политика за испорака

 

Политика за враќање

    100% natural & fresh
    add sugar free
    preservative free
    gluten free
    soy free

Путер од кикирики - 100% кикирики 

Путерот од кикирики е еден од најпродаваните путери од јаткасти плодови. Тој изобилува со витамини B и Е, а од минералите содржи калиум, магнезиум, цинк, фосфор и калциум. Путерот од кикирики го намалува и ризикот од срцеви заболувања благодарение здрави масти кои ги содржи самиот путер.

Овој производ се подготвува исклучиво свеж, без адитиви и како таков се испорачува до корисниците.

Процесот на изработка е внимателно создаден со цел состојките да ги задржат своите биолошки вредности, витамини, минерали, ензими и други хранливи состојки, а особено здравите растителни масти.

Употреба

Како додаток во исхрана, појадок, ужина, додаток во вашето смути, вашиот омилен десерти, брауни, пудинг, сос кој може да го додадете во салата или да го искомбинирате со месо.


ЧУВАЊЕ И РОК НА УПОТРЕБА: Производите се изработени од природни состојки и се чуваат во фрижидер до 8 месеца, додека на собна температура до 6 месеца. По отворање на теглата се чува на собна температура до 45 дена, додека во фрижидер до 75 дена.
Препорачуваме да се чува во фрижидер за да се зачува природниот вкус и текстура.
Рокот втиснат на опаковката означува дека до наведениот датум производот ги зачувува сите природни хранливи својства и текстура.

Нутритивна вредност на 100гр

Енергија 588kcal/2460kj
Масти 50g
Заситени масти 7,7g
Холестерол 0g
Јаглехидрати 21g
Шеќери 5g
Влакна 8,6g
Протеини 26g
Сол 0,01g