Путер од Бадем (300 g.)

440,00 ден
Со данок

Путер од бадем

Состав:
100% Бадеми 

Количина

 

Политика за безбедност

 

Политика за испорака

 

Политика за враќање

    100% natural & fresh
    add sugar free
    preservative free
    gluten free
    soy free

Путер од бадеми - 100% бамдеми

Путерот од бадеми е одлична замена за путерот од кикирики за сите оние кои се алергични на нив. Путерот од бадеми содржи големо количество на влакна, калциум, калиум, железо како и витамин Е.

Овој производ се подготвува исклучиво свеж, без адитиви и како таков се испорачува до корисниците.

Процесот на изработка е внимателно создаден со цел состојките да ги задржат своите биолошки вредности, витамини, минерали, ензими и други хранливи состојки, а особено здравите растителни масти.

Употреба

Путерот од бадеми се користи како додаток во исхраната, како намаз, одличен додаток за вашето смути или самостојно со лажица.

ЧУВАЊЕ И РОК НА УПОТРЕБА: Производите се изработени од свежи и природни состојки и се чуваат во фрижидер до 8 месеца, додека на собна температура до 6 месеца. По отворање на теглата се чува на собна температура до 45 дена, додека во фрижидер до 75 дена.
Препорачуваме да се чува во фрижидер за да се зачува природниот вкус и текстура.
Рокот втиснат на опаковката означува дека до наведениот датум производот ги зачувува сите природни хранливи својства и текстура.

Нутритивна вредност на 100гр

Енергија 597kcal/2498kJ
Масти 53g
Заситени масти 5g
Холестерол 0g
Јаглехидрати 19g
Шеќери 3,5g
Влакна 9,5g
Протеини 22g
Сол 0,01g