Путер од Индиски Орев (300 g.)

490,00 ден
Со данок

Путер од индиски ореви

Состав:
100% Индиски ореви

Количина

 

Политика за безбедност

 

Политика за испорака

 

Политика за враќање

    100% natural & fresh
    add sugar free
    preservative free
    gluten free
    soy free

Путер од индиски ореви - 100% индиски ореви 

Путерот од индиски ореви е добар извор на витамин B, магнезиум, железо и проетини. Погоден за дијабетичари и одличен за одржување на здраво срце.

Овој производ се подготвува исклучиво свеж, без адитиви и како таков се испорачува до корисниците.

Процесот на изработка е внимателно создаден со цел состојките да ги задржат своите биолошки вредности, витамини, минерали, ензими и други хранливи состојки, а особено здравите растителни масти.

Употреба

Се користи како додаток во исхраната, намаз, додаток во вашето смути.

ЧУВАЊЕ И РОК НА УПОТРЕБА: Производите се изработени од свежи и природни состојки и се чуваат во фрижидер до 8 месеца, додека на собна температура до 6 месеца. По отворање на теглата се чува на собна температура до 45 дена, додека во фрижидер до 75 дена.
Препорачуваме да се чува во фрижидер за да се зачува природниот вкус и текстура.
Рокот втиснат на опаковката означува дека до наведениот датум производот ги зачувува сите природни хранливи својства и текстура.

Нутритивна вредност на 100гр

Енергија 587kcal/2456kJ
Масти 49g
Заситени масти 8g
Холестерол 0g
Јаглехидрати 27g
Шеќери 5g
Влакна 3g
Протеини 18g
Сол 0,01g