Путер од Сончоглед (350 g.) со нерафиниран шеќер

225,00 ден
Со данок

Путер од сончоглед

Состав:
93% Семе од сончоглед , 7% нерафиниран шеќер

Количина

 

Политика за безбедност

 

Политика за испорака

 

Политика за враќање

    100% natural & fresh
    add sugar free
    preservative free
    gluten free
    soy free

Путер од сончоглед со нерафиниран шеќер

Путерот од сончоглед е одлична замена за путерот од кикирики. Одличен извор на протеини, влакна, витамин Е, цинк и железо. Богат е со алфа-токоферол кој го намалува ризикот за одредени видови на канцер. 

Овој производ се подготвува исклучиво свеж, без адитиви и како таков се испорачува до корисниците.

Процесот на изработка е внимателно создаден со цел состојките да ги задржат своите биолошки вредности, витамини, минерали, ензими и други хранливи состојки, а особено здравите растителни масти.

Употреба

Се користи како додаток во исхраната

ЧУВАЊЕ И РОК НА УПОТРЕБА: Производите се изработени од свежи и природни состојки и се чуваат во фрижидер до 8 месеца, додека на собна температура до 6 месеца. По отворање на теглата се чува на собна температура до 45 дена, додека во фрижидер до 75 дена.
Препорачуваме да се чува во фрижидер за да се зачува природниот вкус и текстура.
Рокот втиснат на опаковката означува дека до наведениот датум производот ги зачувува сите природни хранливи својства и текстура.

Нутритивна вредност на 100гр

Енергија        642kcal/2686kj
Масти     53,94g
Заситени масти     4,65g
Холестерол    0g
Јаглехидрати    18,16g
Шеќери    9,79g
Влакна    9,3g
Протеини    23,25g
Сол    0,01g