Протеински Бар ALMOND BUTTER HONEY (50 g.)

105,00 ден
Со данок

Состав : 

  • Бадем 55%
  • Мед 22%
  • Протеин сурутка ( млеко )
  • Хималајска сол
  • Сончогледов лецитин
  • Ванила екстракт
Количина

 

Политика за безбедност

 

Политика за испорака

 

Политика за враќање

    100% natural & fresh
    add sugar free
    preservative free
    gluten free
    soy free


Процесот на изработка е внимателно создаден со цел состојките да ги задржат своите биолошки вредности, витамини, минерали, ензими и други хранливи состојки, а особено здравите растителни масти.

ПУТЕР ОД БАДЕМИ СО МЕД, е оброк со совршена комбинација преточена во прекрасен вкус со протеини од 32% и со висока биолошка вредност која е извлечена од вистинска природна храна.

Овој прехрамбен производ нуди 55 % природен путер од бадем кој во комбинација со мед како природна фруктоза со одложено дејство допринесува за надополнување на енергијата и протеинскиот баланс. Комбинацијата на протеини и медна фруктоза се смета за совршен оброк после тренинг, физички напор или како надополнување на енергијата во текот на напорниот работен ден.

Овој производ се подготвува исклучиво свеж, и како таков се испорачува до корисниците. Исто така, се препорачува како оброк или дополнување на исхраната во текот на денот кај оние лица кои имаат диет план на избалансиран однос на протеини, јагленохидрати и растителни масти.

Како и другите наши производи  ПУТЕР ОД БАДЕМИ СО МЕД  е создаден од природна храна со строго контролирани и избрани состојки без конзерванси, додадени шеќери, глукозни сирупи, како и други вештачки вкусови, засладувачи и бои.

Употреба

Се користи во секојдневната исхрана како мобилна храна која може да се конзумира во секое време и на секое место, особено при долгите патувања како вистинска природна храна.

ЧУВАЊЕ И РОК НА УПОТРЕБА: Бидејќи производот е создаден без конзерванси и вештачки засладувачи, специјалното пакување овозможува свежина на оброкот до 90 дена на собна температура и до 8 месеци ако производот е складиран во ладилник.

Нутриционистички факти

Вода g 0%
Енергија 237kcal 0%
Протеини 16g 32,995%
Масти 13,5g 21,416%
Јаглехидрати 14g 5,244%
Влакна 3,5g 13,532%
Шеќери 9g 0%

Минерали

Калциум 124,67mg 12,467%
Железо 1,08mg 6,018%
Магнезиум 91,33mg 22,833%
Фосфор 156,01mg 15,601%
Калиум 252,13mg 7,203%
Натриум 43mg 1,940%
Цинк 0,89mg 5,943%
Бакар 0,28mg 14,025%

Витамини

Витамин C, вкупно аскорбинска киселина 0,06mg 0,096%
Тиамин (B2) 0,06mg 3,733%
Рибофлавин (B2) 0,28mg 16,471%
Ниацин (B3) 0,96mg 4,818%
B-6 0,06mg 2,800%
Фолна киселина, DFE 14,23µg 3,558%
B-12 0,00µg 0%
Витамин A, RAE 0,00µg 0%
Витамин A, IU 0,28IU 0,006%
Витамин E (alpha-tocopherol) 8,12mg 40,600%
Витамин D (D2 + D3) 0,00µg 0%
Витамин D 0,00IU 0%
Витамин K (phylloquinone) 0,00µg 0%
Витамин B-5 0,00mg 0%

Масти

Вкупно заситени масни киселини 1g 5,180%
Вкупно мононезаситени масни киселини 8,65g 0%
Вкупно полинезаситени масни киселини 3,39g 0%
Холестерол 0,00mg 0%
Вкупно масни киселини 0,00g 0%

Состојки

Путер од бадеми, Природен мед, Протеин од сурутка 85%, Хималајска сол, Ванила екстрактСончогледов лецитин.
Нутри факти
За 50,52g порција
Количина на порција
Калории
237
Калории од масти
‭125,28‬
% Дневна вредност*
Вкупно масти
13,5g
21,41%
Заситени масти
1,g
5,18%
Транс масти
0.0g
Холестерол
0mg
0%
Натриум
43mg
1,94%
Калиум
252,13mg
7,2%
Вкупно јаглехид.
14g
5,24%
Диетални влакна
3,5g
13,53%
Шеќери
9g
Протеини
16g
32,99%
Vitamin A      0% Калциум     12,46%
Vitamin B6    2,8% Железо         6,01%
Vitamin C    0,09% Магнезиум   22,83%
Vitamin E    40,6% Цинк            5,94%
Ниацин      4,81% Фосфор       15,6%
**Вредностите се базирани на внес од 2000 калории дневно
Нутриционистичките детали се приближни и треба да се користат само како водич.