Енергетски Бар DARK PLEASURE (50 g.)

95,00 ден
Со данок

Состав :

  • Урми
  • Кикирики
  • Бадеми 15%
  • Агаве нектар
  • Брусница
  • Какао 
  • Гоџи бери 
  • Чиа семе
  • Масло портокал 
Количина
Распродадено

Минималната количина на нарачка за производот е 6.

 

Политика за безбедност

 

Политика за испорака

 

Политика за враќање

    100% natural & fresh
    add sugar free
    preservative free
    gluten free
    soy free

Овој производ се подготвува исклучиво свеж, и како таков се испорачува до корисниците.

Процесот на изработка е внимателно создаден со цел состојките да ги задржат своите биолошки вредности, витамини, минерали, ензими и други хранливи состојки, а особено здравите растителни масти.

Се препорачува како енергетско надополнување во текот на денот кај сите оние кој својот животен стил го насочиле кон здравите и природни навики, особено кај личности кои се многу активни и спортот е дел од нивното секојдневие.

Како и другите наши производи,  DARK PLEASURE  е создаден од вистинска природна храна со строго контролирани и избрани состојки без конзерванси, додадени шеќери, глукозни сирупи и други вештачки вкусови, засладувачи и бои.

Енергетскиот оброк создаден од посебна мешавина на природни состојки со доминантен вкус на црно какао, во друштво на путер од кикирики, урма, гоџи бери, чија семе, брусница...

Употреба

Се користи во секојдневната исхрана како мобилна храна која може да се конзумира во секое време и на секое место, особено при долгите патувања како вистинска природна храна.

ЧУВАЊЕ И РОК НА УПОТРЕБА: Бидејќи производот е создаден без конзерванси и вештачки засладувачи, специјалното пакување овозможува свежина на оброкот до 90 дена на собна температура и до  8 месеци ако производот е складиран во ладилник.

Нутриционистички факти

Вода 6,27g 0%
Енергија 186kcal 0%
Протеини 6g 12,986%
Масти 8g 16,029%
Јаглехидрати 23g 7,586%
Влакна 5g 23,002%
Шеќери 14g 0%

Минерали

Калциум 66,41mg 6,641%
Железо 1,65mg 9,159%
Магнезиум 70,46mg 17,616%
Фосфор 139,92mg 13,992%
Калиум 353,02mg 10,086%
Натриум 27mg 0,121%
Цинк 1,32mg 8,823%
Бакар 0,35mg 17,700%

Витамини

Витамин C, вкупно аскорбинска киселина 0,81mg 1,354%
Тиамин (B2) 0,13mg 8,684%
Рибофлавин (B2) 0,21mg 12,621%
Ниацин (B3) 2,07mg 10,348%
B-6 0,18mg 8,793%
Фолна киселина, DFE 32,00µg 8,001%
B-12 0,00µg 0%
Витамин A, RAE 1,30µg 0,144%
Витамин A, IU 263,07IU 5,261%
Витамин E (alpha-tocopherol) 3,14mg 15,720%
Витамин D (D2 + D3) 0,00µg 0%
Витамин D 0,00IU 0%
Витамин K (phylloquinone) 0,70µg 0,873%
Витамин B-5 0,00mg 0%

Масти

Вкупно заситени масни киселини 1g 5,982%
Вкупно мононезаситени масни киселини 5,57g 0%
Вкупно полинезаситени масни киселини 2,98g 0%
Холестерол 0,00mg 0%
Вкупно масни киселини 0,00g 0%

Состојки

Урми, Бадеми, Кикирики, Какао, Органски агаве нектар, Гоџи бери, Чиа семе, Брусница, Портокал масло,
Нутри факти
За 50,00g порција
Количина на порција
Калории
186
Калории од масти
‭93,96‬
% Дневна вредност*
Вкупно масти
8g
16,06%
Заситени масти
1g
5,98%
Транс масти
0.0g
Холестерол
0mg
0%
Натриум
27mg
0,12%
Калиум
353,01mg
10,08%
Вкупно јаглехид.
23g
7,58%
Диетални влакна
5g
23%
Шеќери
14g
Протеини
6g
12,98%
Vitamin A 0,14% Калциум 6,64%
Vitamin B6 8,79% Железо 9,15%
Vitamin C 1,35% Магнезиум 17,61%
Vitamin E 15,72% Цинк 8,82%
Ниацин 10,34% Фосфор 13,99%
**Вредностите се базирани на внес од 2000 калории дневно

Нутриционистичките детали се приближни и треба да се користат само како водич.