Протеински Бар - ALMOND BUTTER GINGER (50g.)

105,00 ден
Со данок

Состав : 

  • Бадеми 40%
  • Мед 
  • Пчелен полен 
  • Протеин сурутка
  • Какао зрна
  • Ленено семе
  • Ѓумбир
  • Сончогледов лецитин
Количина

Минималната количина на нарачка за производот е 6.

 

Политика за безбедност

 

Политика за испорака

 

Политика за враќање

    100% natural & fresh
    add sugar free
    preservative free
    gluten free
    soy free


Процесот на изработка е внимателно создаден со цел состојките да ги задржат своите биолошки вредности, витамини, минерали, ензими и други хранливи состојки, а особено здравите растителни масти.

Едноставноста нa креирањето во овој случај е доведена до перфекција. Составен од бадеми, ѓумбир, протеин сурутка, мед, пчелен полен, овој протеински бар го прави едноставно неодолив по вкус и текстура.

Употреба

Се користи во секојдневната исхрана како мобилна храна која може да се конзумира во секое време и на секое место, особено при долгите патувања како вистинска природна храна.

ЧУВАЊЕ И РОК НА УПОТРЕБА: Бидејќи производот е создаден без конзерванси и вештачки засладувачи, специјалното пакување овозможува свежина на оброкот до 90 дена на собна температура и до 8 месеци ако производот е складиран во ладилник.

Нутриционистички факти

Вода g 0%
Енергија 206kcal 0%
Протеини 15g 31,713%
Масти 11g 21,618%
Јаглехидрати 15g 5,459%
Влакна 5g 1,765%
Шеќери 7,5g 0%

Минерали

Калциум 0mg 0%
Железо 0mg 0%
Магнезиум 0mg 0%
Фосфор 0mg 0%
Калиум 0mg 0%
Натриум 41mg 2,115%
Цинк 0mg 0%
Бакар 0mg 0%

Витамини

Витамин C, вкупно аскорбинска киселина 0,38mg 0,631%
Тиамин (B2) 0,16mg 10,433%
Рибофлавин (B2) 0,16mg 9,206%
Ниацин (B3) 0,47mg 2,325%
B-6 0,31mg 15,650%
Фолна киселина, DFE 7,61µg 1,902%
B-12 0,00µg 0%
Витамин A, RAE 0,00µg 0%
Витамин A, IU 0,00IU 0%
Витамин E (alpha-tocopherol) 0,30mg 1,502%
Витамин D (D2 + D3) 0,00µg 0%
Витамин D 0,00IU 0%
Витамин K (phylloquinone) 0,01µg 0,016%
Витамин B-5 0,00mg 0%

Масти

Вкупно заситени масни киселини 1g 16,542%
Вкупно мононезаситени масни киселини 0g 0%
Вкупно полинезаситени масни киселини 0g 0%
Холестерол 0,00mg 0%
Вкупно масни киселини 0,00g 0%

Состојки

Бадем, Сурутка, Мед, Какао зрна, Ленено семе, Пчелен полен, Ѓумбир, Сончогледов лецитин
Нутри факти
За 50,19g порција
Количина на порција
Калории
206
Калории од масти
‭126,45
% Дневна вредност*
Вкупно масти
11g
21,61%
Заситени масти
1,2g
16,54%
Транс масти
0.0g
Холестерол
0mg
0%
Натриум
41mg
2,11%
Калиум
260,57mg
7,44%
Вкупно јаглехид.
15g
5,45%
Диетални влакна
5g
1,76%
Шеќери
7,5g
Протеини
15g
31,71%
Vitamin A 0% Калциум 6,22%
Vitamin B6 15,65% Железо 13,06%
Vitamin C 0,63% Магнезиум 26,18%
Vitamin E 1,5% Цинк 13,5%
Ниацин 2,32% Фосфор 18,63%
**Вредностите се базирани на внес од 2000 калории дневно
Нутриционистичките детали се приближни и треба да се користат само како водич.